Part Location Diagram of JT9-JPS10TSR-174CS Jet CENTRIFUGAL SWITCH
See part 00 in the diagram
CENTRIFUGAL SWITCH JT9-JPS10TSR-174CS
Manufactured by:
Jet
ERP Number:
ERP19157045
Part Number:
JT9-JPS10TSR-174CS
Original Equipment Manufacturer ?
Special Order
  • Jet
This part works with the following products:
  • Table Saw
Part# JT9-JPS10TSR-174CS replaces these:
JPS10TSR-174CS,
Model Cross Reference
This part works with the following models:
ERP Number: ERP19157045
Manufacturer Part Number: JT9-JPS10TSR-174CS
Brand Model Number Description
Jet 708492K Table Saw - Jet 708492k Parts
Jet 708493K Table Saw - Jet 708493k Parts
Jet JPS-10TS Table Saw - 10" ProShop 30" Steel Wings