  Works with your model  SBE1010PLUS!
Special Order
Troubleshooting
This part works with the following brands:
  • Metabo
  • Metabo HPT
This part works with the following products:
  • Hammer Drill
Part# 343374270 replaces these:
Model Cross Reference
This part works with the following models:
ERP Number: ERP10418360
Manufacturer Part Number: 343374270
Brand Model Number Description
Metabo BE1020 Electric Drill - 1020W Two-Speed Electric Drill
Metabo BE710 Electric Drill - 710W Two-Speed Electric Drill
Metabo BHE-D24 Hammer Drill - Rotary Hammer
Metabo BHE22 Hammer Drill - SDS-Plus Shank Rotary Hammer
Metabo BHE24 Hammer Drill - Rotary Hammer
Metabo KHE-D24 Hammer Drill - Combination Hammer
Metabo KHE-D28 Hammer Drill - Combination Hammer
Metabo KHE24 Hammer Drill - Combination Hammer
Metabo KHE24SP Hammer Drill - Combination Hammer
Metabo KHE26 Hammer Drill - Combination Hammer
Metabo KHE28 Hammer Drill - Combination Hammer
Metabo SBE1010 Hammer Drill - 1010W Two-Speed Impact Drill
Metabo SBE1010PLUS Impact Driver - Eu 230v
Metabo SBE1010Plus Hammer Drill - 1010W Two-Speed Impact Drill
Metabo SBE705 Hammer Drill - 705W Two-Speed Impact Drill
Metabo SBE750 Hammer Drill - 750W Two-Speed Impact Drill
Metabo HPT SBE850 Hammer Drill - 850W Two-Speed Impact Drill
Metabo SBE850Contact Hammer Drill - 850W Two-Speed Impact Drill