Part Location Diagram of JT9-PS1652E-84 Jet COTTER PIN, 4 X 30MM
See part 84 in the diagram
COTTER PIN, 4 X 30MM JT9-PS1652E-84
ERP Number:
ERP19164318
Part Number:
JT9-PS1652E-84
Original Equipment Manufacturer ?
Special Order
  • Jet
This part works with the following products:
  • Drill Press
  • Nibbler & Shears
  • Metal Work & Weld
Part# JT9-PS1652E-84 replaces these:
PS1652E-84,
Model Cross Reference
This part works with the following models:
ERP Number: ERP19164318
Manufacturer Part Number: JT9-PS1652E-84
Brand Model Number Description
Jet 756203 Nibbler & Shears - Jet 756203 Parts
Jet 756203-PS-1652T Metal Work & Weld - 756203ps-1652t Shear Parts
Jet PS-1652E Drill Press - 16ga. X 52" Pneumatic Shear