We Sell Only Genuine LG Parts
Find LG GR-L318LQTM Parts By Symptom
Leaking
23%
Noisy
14%
Ice maker not making ice
13%
Frost buildup
10%
+ Show All Symptoms
Door Sweating
10%
Fridge and Freezer are too warm
9%
Door won’t open or close
9%
Not dispensing water
7%
Freezer section too warm
4%
- Show Fewer Symptoms
Popular Parts for GR-L318LQTM
In Stock
In Stock
Special Order
Next
Case Parts
103A
103B
105A
105B
105D
106A
120A
145A
145B
158A
207A
207B
249C
249D
262B
262H
271B
271D
282G
300A
301A
302B
302C
303A
303C
304A
305B
305C
306A
308A
308B
310B
312C
312D
313A
314A
315A
317A
318A
327B
329A
400A
401A
402A
403B
404A
404C
405B
405C
405F
405H
405I
405J
405K
405L
406B
406D
407A
408A
408B
409D
409F
409H
410G
410P
410R
411A
500A
500A
500P
501F
502C
503C
503D
503E
503G
603C
603E
610B
610C
610D
610D
610F
619D
624C
624E
624G
626A
628A
631A
B01
B02
S10
S11
S14
W154
W178
W185
Dispenser Parts
Door Parts
180A
200A
201A
203A
205E
205F
212D
212G
231A
231B
233A
233B
235A
241B
241E
241K
241L
243A
243B
243C
243D
244A
249E
249F
249J
249K
249P
249S
250A
250B
253J
262C
262E
281D
281E
281F
281G
312B
405M
407G
409I
500C
619C
624A