Jenn-Air Bottom-Mount Refrigerator Replacement Parts For Model JB36NXFXRE21
We Sell Only Genuine Jenn-Air Parts
Find Jenn-Air JB36NXFXRE21 Parts By Symptom
Leaking
20%
Ice maker not making ice
18%
Noisy
14%
Not dispensing water
13%
+ Show All Symptoms
Fridge too warm
10%
Not cleaning dishes properly
7%
Fridge too cold
5%
Ice maker won’t dispense ice
3%
Ice maker dispenses too little ice
2%
Door Sweating
2%
Freezer section too warm
1%
Clicking sound
1%
Will Not Start
1%
Light not working
1%
- Show Fewer Symptoms
Popular Parts for JB36NXFXRE21
Special Order
Next
Cabinet Parts
1A
1D
3A
4
5A
6
55A
56
NI
NI
Cabinet Trim Parts
Freezer Door And Basket Parts
Freezer Liner & Icemaker Parts
Lower Unit And Tube Parts
Optional Parts
Refrigerator Door Parts
Refrigerator Liner Parts
20A
21
21A
22
23A