Jenn-Air Bottom-Mount Refrigerator Replacement Parts For Model JB36NXFXLE21
We Sell Only Genuine Jenn-Air Parts
Find Jenn-Air JB36NXFXLE21 Parts By Symptom
Leaking
20%
Ice maker not making ice
18%
Noisy
14%
Not dispensing water
13%
+ Show All Symptoms
Fridge too warm
10%
Not cleaning dishes properly
7%
Fridge too cold
5%
Ice maker won’t dispense ice
3%
Ice maker dispenses too little ice
2%
Door Sweating
2%
Freezer section too warm
1%
Clicking sound
1%
Will Not Start
1%
Light not working
1%
- Show Fewer Symptoms
Popular Parts for JB36NXFXLE21
Special Order
Next
Cabinet Parts
1A
1B
1C
1D
3A
4
5A
6
55A
56
NI
NI
Cabinet Trim Parts
Freezer Door And Basket Parts
Freezer Liner And Icemaker Parts
Lower Unit And Tube Parts
Optional Parts
Refrigerator Door Parts
Refrigerator Liner Parts
20A
21
21A
22
23A