Frigidaire Top Freezer, Top Mount Refrigerator Replacement Parts For Model FRT21TSCW6
We Sell Only Genuine Frigidaire Parts
Find Frigidaire FRT21TSCW6 Parts By Symptom
Fridge too warm
29%
Ice maker not making ice
12%
Freezer section too warm
9%
Freezer not defrosting
8%
+ Show All Symptoms
Noisy
7%
Will Not Start
7%
Light not working
6%
Fridge and Freezer are too warm
3%
Leaking
3%
Fridge runs too long
3%
Ice maker won’t dispense ice
2%
Too warm
2%
Won’t start
2%
Fridge too cold
2%
Freezer too cold
1%
Frost buildup
1%
Door Sweating
1%
Clicking sound
0%
Doesn’t stop running
0%
Door won’t open or close
0%
- Show Fewer Symptoms
Popular Parts for FRT21TSCW6
Next
CABINET
10A
10B
11
25A
25B
26
29A
29B
30A
30B
30C
35
38A
38B
40
41A
41B
43A
43B
44
COVER
DOOR
14A
14B
15
37A
37B
37C
48
ICE MAKER
12A
12B
13
55A
55B
59
SHELVES / CONTROLS
7A
7B
8A
8B
8C
9
11A
11B
12A
12B
13
17A
17B
18
21A
21B
22
23A
23B
25
26A
26B
27
42A
42B
43
SYSTEM
1A
1B
8A
8B
26A
26B
27
30A
30B
32
45A