Amana REFRIGERATOR Replacement Parts For Model TH21V2L-P1315906WL
We Sell Only Genuine Amana Parts
Find Amana TH21V2L-P1315906WL Parts By Symptom
Ice maker not making ice
30%
Light not working
17%
Leaking
16%
Fridge too warm
7%
+ Show All Symptoms
Freezer section too warm
6%
Will Not Start
6%
Noisy
5%
Ice maker won’t dispense ice
4%
Fridge and Freezer are too warm
2%
Fridge runs too long
2%
Door Sweating
2%
Ice maker dispenses too much ice
1%
Clicking sound
1%
Ice maker dispenses too little ice
1%
Door won’t open or close
1%
Too warm
0%
Door latch failure
0%
Won’t start
0%
- Show Fewer Symptoms
Popular Parts for TH21V2L-P1315906WL
Next
Cabinet Back
Compressor Parts
Door Assembly
11
11A
11B
12
12A
12B
21
51A
51B
52
52A
52B
61
61A
61B
62
62A
63
63A
64
64A
72
91A
92
92A
92B
102
114A
114B
121
123A
123B
132
191A
191B
211
254B
264
5004A
5004B
Door Handles And Door Shelves
21
21A
21B
21C
21D
21E
22
22A
22B
22C
22D
22E
31
31A
31B
31C
31D
31E
32
32A
32B
32C
32D
32E
41
51A
52
52A
62
62A
62B
72
72A
81
82A
82B
82C
91
141A
141B
142
142A
142B
201
201A
201B
Door Hinges And Accessories
12
191A
201
201A
211
211A
221
261A
271
291A
301
311A
321
321A
331
441A
441B
511
1431A
1431B
Evaporator/fan Motor Assembly
Ice Maker Assembly
Interior Cabinet/drain Block
13
81A
81B
83
91A
91B
93
161A
162
Ladders, Lower Cabinet
31
371A
381
541A
591
811A
811B
821
821A